„Harvard Business Review Polska” oraz ICAN Institute serdecznie zapraszają na webinarium:

Jesteśmy na ostatnim etapie przygotowań do wdrożenia PPK w firmach. Pozostało coraz mniej czasu na uzupełnienie braków w wiedzy na temat. O czym jeszcze musi pamiętać pracodawca, aby móc z sukcesem i bez niepotrzebnych stresów wprowadzić w swojej organizacji Pracowniczy Plan Kapitałowy?


Obejrzyj relację ze śniadania biznesowego HBRP
 i posłuchaj wystąpień ekspertów, które przygotują Cię na wyzwanie PPK.

To Twoja ostatnia szansa na uzupełnienie braków w tym obszarze! Nie czekaj, aż będzie za późno.


Oglądając nagranie dowiesz się m.in.:

 • Jak zaplanować PPK od strony technologicznej? Z jakiego oprogramowania korzystać w celach kadrowo-płacowych? Jak ujednolicić procesy kadrowo-płacowe i PPK?
 • W jaki sposób wprowadzenie w firmie PPK przyniesie firmie korzyści takie jak uproszczenie struktury kadrowo-płacowej?
 • Jak wybrać instytucję finansową, która najlepiej będzie wspierać daną organizację w obszarze PPK? Czym się kierować przy tej decyzji?
 • Jak zakomunikować pracownikom wdrożenie PPK w organizacji? Jak przygotować kampanię informacyjną, która wyjaśni, jak działa program, jak z niego zrezygnować i ponownie przystąpić, jak wybrana instytucja będzie zarządzała pieniędzmi?
 • Jak przeprowadzić skuteczną akcję edukacyjną na temat PPK w firmie? Czy i w jaki sposób powinno się dodatkowo przeszkolić pracowników administracyjnych firmy przed wprowadzeniem PPK?

Wdrożenie PPK to tylko początek. Dostawcę usług finansowych wybierzemy na wiele lat i warto zadbać już teraz o to, jak będzie nas wspierał także później.

Agenda wydarzenia

09.30 – 09.45

Przywitanie gości
Urszula Wysocka, Dyrektor Rozwoju Biznesu, ICAN Institute

09.45 – 10.00

Praktyczne aspekty wdrażania PPK
Tomasz Czerkies, Radca Prawny, ADP Polska Sp. z o.o.
Marcin Mika, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów, ADP Polska Sp. z o.o

10.00 – 10.15

Wybór instytucji finansowej. Elementy decyzji, interpretacja kryteriów ustawowych
Tomasz Jędrzejczak, CFA, Prezes Zarządu, Esaliens Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

10.15 – 10.30

Czy Twoja firma i Twoi pracownicy są przygotowani na PPK?
Patrycjusz Marcinkowski, Prezes Zarządu MRC Broker Sp. z o.o.

10.30 – 10.45

Jak praktycznie przygotować firmę i Pracowników do wdrożenia PPK? Relacja Pracodawca-Pracownik-Instytucja finansowa
Grzegorz Chłopek, Prezes Nationale-Nederlanden PTE S.A.

10.45 – 11.00

Przerwa kawowa

11.00 – 11.15

Wystąpienie partnera
Robert Zapotoczny, Prezes Zarządu, Polski Fundusz Rozwoju Portal PPK

11.15 – 12.00

Debata

 • Urszula Wysocka, Dyrektor Rozwoju Biznesu, ICAN Institute
 • Grzegorz Chłopek, Prezes Nationale-Nederlanden PTE S.A.
 • Tomasz Jędrzejczak, CFA, Prezes Zarządu, Esaliens Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
 • Patrycjusz Marcinkowski, Prezes Zarządu MRC Broker
 • Marcin Mika, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów, ADP Polska Sp. z o.o.
 • Robert Zapotoczny, Prezes Zarządu, Polski Fundusz Rozwoju Portal PPK

12.00 – 13.00

Rozmowa z Ekspertami w formie indywidualnych konsultacji

Organizatorzy wydarzenia

Partnerzy wydarzenia

Prelegenci wydarzenia

Tomasz Czerkies, Radca Prawny, ADP Polska Sp. z o.o.

Tomasz Czerkies jest związany z ADP Polska od 2007 roku. Jako radca prawny zajmuje się opracowywaniem ekspertyz, sporządzaniem opinii prawnych, reprezentowaniem firmy w kontaktach z organami państwowymi, jak również klientami oraz identyfikowaniem zmian prawnych. Na co dzień specjalizuje się w problematyce prawa pracy, prawa cywilnego, prawa podatkowego, ochrony danych osobowych i ubezpieczeń społecznych, a także w zagadnieniach związanych z zatrudnieniem i relacjami między pracodawcą a pracownikiem.

Jest absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W swojej karierze zawodowej pracował m.in. w Państwowej Inspekcji Pracy, początkowo pełniąc funkcję Specjalisty ds. Prawnych, a później Inspektora Pracy. Był również członkiem Samorządowego Kolegium Odwoławczego, gdzie podejmował rozstrzygnięcia w sprawach
z zakresu prawa administracyjnego. Z branżą jest związany od 2001 r.

Tomasz Jędrzejczak, CFA, Prezes Zarządu, Esaliens Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

Ma wykształcenie wyższe techniczne, tytuł Chartered Financial Analyst uzyskany w 1999 r., licencję doradcy inwestycyjnego nr 8 oraz licencję maklera papierów wartościowych nr 84. Z rynkiem kapitałowym związany od 1991 r. W latach 1994 -2000 pracował w Banku Handlowym, gdzie współtworzył działalność zarządzania aktywami w Centrum Operacji Kapitałowych. Od listopada 1999 r. wiceprezes Zarządu Handlowy Zarządzanie Aktywami S.A., a od października 2001 r. również Wiceprezes Zarządu Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Banku Handlowego S.A. Od 2005 r. pełni funkcję prezesa zarządu ESALIENS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA.

Marcin Mika, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów, ADP Polska Sp. z o.o.

Marcin Mika jako Dyrektor ds. Kluczowych Klientów w ADP Polska odpowiada za zarządzanie
i optymalizację procesów biznesowych klientów poprzez opracowywanie i wdrażanie rozwiązań dostosowanych do ich indywidualnych wymagań i potrzeb. Posiada szeroką wiedzę w obszarze procesów kadrowo płacowych, zarządzania kapitałem ludzkim, projektowania oraz wdrażania rozwiązań technologicznych. Z ADP Polska związał się już w 2004 r., by kolejno awansować na stanowiska o coraz wyższym stopniu odpowiedzialności w dziale Współpracy z Klientem. Uczestniczył w procesie budowania funkcjonalności e-ZLA w PUE, reprezentując punkt widzenia pracodawców – za zaangażowanie w popularyzację elektronicznych zwolnień lekarskich w 2019 roku otrzymał od ZUS wyróżnienie „Ambasador e-ZLA”. Jest absolwentem Politechniki Opolskiej, Politechniki Warszawskiej oraz Akademii Leona Koźmińskiego.

Patrycjusz Marcinkowski, Prezes Zarządu, MRC Broker Sp. z o.o.

Od 20 lat jest brokerem ubezpieczeniowym, zarządza spółką Marcinkowski Broker sp. z o.o., jest certyfikowanym menadżerem zarządzania ryzykiem. Aktualnie doradza przy wdrożeniu jednego z największych programów PPK w Polsce. Mentor w programie Early Warning Europe, Founder i co-founder kilku spółek, buduje zespoły oparte na kompetencjach i zaufaniu, które są zdolne do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Grzegorz Chłopek, Prezes Zarządu, Nationale-Nederlanden PTE S.A.

Od października 2012 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Nationale-Nederlanden PTE S.A (wcześniej ING PTE S.A).

Poprzednio pracował m.in. w Biurze Maklerskim Banku Gdańskiego, w Commercial Union Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie oraz w Banku Amerykańskim w Polsce. Od 1998 r. związany z Nationale-Nederlanden Powszechnym Towarzystwem Emerytalnym S.A., gdzie najpierw był starszym specjalistą ds. inwestycji, wicedyrektorem Departamentu Inwestycyjnego, a następnie jego dyrektorem (odpowiedzialnym za zarządzanie częścią dłużną portfela). W lutym 2004 r. został powołany na członka Zarządu Towarzystwa, a 1 października 2006 r. na Wiceprezesa Zarządu Nationale-Nederlanden PTE S.A.

W swoim zawodowym dorobku ma wiele sukcesów. Zdecydowanie przyczynił się do wzrostu i osiągnięcia przez zarządzany fundusz emerytalny pozycji lidera wśród instytucji finansowych w Polsce, pod względem liczby klientów oraz wysokości zarządzanych aktywów. Ponadto wraz z zespołem wypracował mocną pozycję DFE – funduszu dobrowolnego, w ramach którego Polacy oszczędzają dodatkowo na emeryturę.

Absolwent Politechniki Warszawskiej (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych), słuchacz Letniej Szkoły Aktuarialnej Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Nauk Ekonomicznych), makler papierów wartościowych (licencja nr 432). Pasjonat edukacji finansowej. Wolontariusz angażujący się w liczne projekty edukacyjne.

Robert Zapotoczny, Prezes Zarządu, Polski Fundusz Rozwoju Portal PPK

Współtwórca ustawy o pracowniczych planach kapitałowych. Politolog i ekonomista. Posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze ubezpieczeniowym. Początkowo jako dyrektor sprzedaży w wiodących na polskim rynku firmach ubezpieczeniowych. Od 2016 członek międzyresortowego zespołu pracującego nad ustawą o pracowniczych planach kapitałowych, w strukturze grupy kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju.

Aktualnie kierując spółką PFR Portal PPK odpowiada za promowanie długoterminowego oszczędzania w ramach PPK. Pochodzi ze Śląska, w wolnym czasie podróżuje, interesuje się historią, jest pszczelarzem.

Urszula Wysocka, Dyrektor Rozwoju Biznesu, ICAN Institute

Posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz dyplom Executive Master of Business Administration Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Jest wykładowcą na WSB. W ICAN Institute odpowiada za projekty partnerskie z podmiotami w sektorze finansowym oraz innych branżach, realizuje programy dla menedżerów i pracowników instytucji finansowych. W trakcie kariery zawodowej zdobyła doświadczenie w zarządzaniu bankowością we wszystkich jej obszarach. Uczestniczyła w projektach mających na celu poprawę efektywności zarządzania w największych bankach w Polsce. Pracowała w firmach należących do największych grup finansowych na świecie, m.in. w Pekao S.A., Santander Bank Polska S.A. oraz PZU S.A., a także współpracowała z Komisją Nadzoru Finansowego oraz Związkiem Banków Polskich. Opiekun Klubu CFO, liderka Klubu Kobiet HBRP.

Data: 7 maja 2019 roku
Czas trwania: ok. 60 minut

Obejrzyj relację

Jeśli już wypełniłeś formularz wpisz tylko swój e-mail.